Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Mąkoszycach

„…uczcie się żyć w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, solidarnie pomagając jedni drugim. 
Podtrzymujcie w waszych sercach dążenie do dobra i pragnienia pokoju”
Jan Paweł II

Spotkanie z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Nietoperzy

W naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące miejskiego życia nietoperzy. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się o gatunkach nietoperzy żyjących w Polsce. Zapoznali się z miejscami ich występowania oraz czynnikami im zagrażającymi. Uczniowie nauczyli się jak udzielić pierwszej pomocy nietoperzom i uzyskali informację gdzie można zgłaszać przypadki chorych nietoperzy. Na zakończenie spotkania wraz z prowadzącymi warsztaty zbudowali budki dla nietoperzy, które zostały powieszone na drzewach otaczających szkołę.

Powrót