^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

 • Zebranie z rodzicami

   W dniu 09.05 (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zostaną przedstawione oceny proponowane z  poszczególnych przedmiotów oraz omówione sprawy bieżące. 

  Wznowienie pracy szkoły

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,

   

  W dniu 26.04.2019 r. wracamy do planowanego działania szkoły. Zajęcia zostają wznowione, dojazdy będą realizowane,  a stołówka szkolna będzie wydawać obiady. 

   

   

   

   

  Z poważaniem

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

  Krystyna Ślusarek

  Informacja dla rodziców dotycząca strajku szkolnego

  W czwartek tj. 25.04.2019 r. zbiera się Prezydium Zarządu Głównego ZNP, które podejmie ostateczną decyzję dotyczącą strajku szkolnego. W związku z tym w dalszym ciagu nie będą odbywać się w szkole zajęcia dydaktyczne. Wszelkie informacje dotyczace kolejnych dni zostaną podane jutro. 

   

  Ze względu na strajk zebranie z rodzicami nie odbędzie się w dniu jutrzejszym, po zakończeniu akcji strajkowej proszę kontaktować się w tej kwestii z nauczycielami. 

  Informacja dla Rodziców dotycząca strajku w oświacie

  Informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 24.04.2019 r. (środa) w szkole w dalszym ciągu obowiązuje strajk. 

   Informacje dotyczące kolejnych dni zostaną podane jutro. 

  Świetlice wiejskie podczas strajku

  Attachments:
  Download this file (Świetlice wiejskie.pdf)Świetlice wiejskie.pdf[ ]230 kB

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

MALI KUCHARZE

           

 

            W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas I, II, III i IVb wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Oławy, aby wcielić się w rolę kucharza oraz obejrzeć film animowany pt. ,,Jak wytresować smoka 3". W ramach warsztatów kulinarnych, które odbyły się w pizzerii było przygotowanie pizzy. Po krótkiej pogadance skąd pochodzi pizza, jak powstaje i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować, uczniowie zabrali się do pracy.  Każdy z nich dostał małą kulkę ciasta drożdżowego, którą samodzielnie ugniatali i próbowali uformować w kształt koła. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje uśmiechniętych buziek wykonanych z sera, szynki i papryki.  Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Następnie dzieci delektowały się swoimi wypiekami, popijając soki. Zajęcia kulinarne były dla nich fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów. Uczniowie nabyli również nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, a także umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Ponadto rozwinęli  swoją kreatywność, samodzielność i  sprawność manualną.

            Po warsztatach udaliśmy się autokarem do kina na film animowany pt. ,,Jak wytresować smoka 3". Seansnauczył uczniów szacunku do innych istot żywych i pokazał, że nie tylko człowiek odczuwa ból, wstyd, smutek i radość. Film ten dostarczył im mnóstwo wrażeń oraz wzruszeń. Wszyscy wrócili z wycieczki najedzeni, zadowoleni oraz w dobrych humorach.

 

 

 

Opracowała: mgr Anna Sorokowska

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd