^Powrót na górę

◁ | ▷

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

MALI KUCHARZE

           

 

            W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas I, II, III i IVb wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Oławy, aby wcielić się w rolę kucharza oraz obejrzeć film animowany pt. ,,Jak wytresować smoka 3". W ramach warsztatów kulinarnych, które odbyły się w pizzerii było przygotowanie pizzy. Po krótkiej pogadance skąd pochodzi pizza, jak powstaje i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować, uczniowie zabrali się do pracy.  Każdy z nich dostał małą kulkę ciasta drożdżowego, którą samodzielnie ugniatali i próbowali uformować w kształt koła. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje uśmiechniętych buziek wykonanych z sera, szynki i papryki.  Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Następnie dzieci delektowały się swoimi wypiekami, popijając soki. Zajęcia kulinarne były dla nich fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów. Uczniowie nabyli również nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, a także umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Ponadto rozwinęli  swoją kreatywność, samodzielność i  sprawność manualną.

            Po warsztatach udaliśmy się autokarem do kina na film animowany pt. ,,Jak wytresować smoka 3". Seansnauczył uczniów szacunku do innych istot żywych i pokazał, że nie tylko człowiek odczuwa ból, wstyd, smutek i radość. Film ten dostarczył im mnóstwo wrażeń oraz wzruszeń. Wszyscy wrócili z wycieczki najedzeni, zadowoleni oraz w dobrych humorach.

 

 

 

Opracowała: mgr Anna Sorokowska

Our website is protected by DMC Firewall!