^Powrót na górę

◁ | ▷
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Logowanie

 • Rekrutacja do klas I i przedszkola na rok szkolny 2018/19

  W załącznikach zarządzenia Pana Wójta dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/19

  Zebranie z rodzicami

  Dnia 21.09.2017r. (czwartek) o godz. 16 30 odbędzie się spotkanie ogólne dotyczące organizacji roku szkolnego 2017/2018.

  Proszę o obecność na spotkaniu.

  Dzień muzyki w naszej szkole

  Reforma edukacji 2017

  Oto najważniejsze informacje dotyczące wchodzącej w życie od września 2017 r. REFORMY EDUKACJI:

   
   Dobra  Szkoła - Reforma Systemu Edukacji - strona Ministerstwa Edukacji o reformie
   
   

   

  Ogłoszenie o konkursie

  Biblioteka szkolna organizuje konkurs czytania ze zrozumieniem

   dla klas II i III. Wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszam.

                                                                         bibliotekarz szkolny:

                                                                             Jolanta Bar

  Terminy konkursów:

  kl. II a – 29. 03. 2017r.

  kl. II b – 29.03.2017r.

  kl. III – 30.03.2017r.

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

W dniu 19 października nasza szkoła, dwanaście lat temu, otrzymała imię wielkiego Polaka - Jana Pawła II i dzień ten, w tradycji szkoły jest Dniem Patrona.  Tegoroczne obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy Mszą Św. odprawioną w intencji  uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Potem spotkaliśmy się w szkole i wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy ten dzień. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Lubsza pan Bogusław Gąsiorowski oraz nauczyciele emeryci, którzy co roku zaszczycają nas swoją obecnością i chętnie się z nami spotykają.

         W programie uroczystości znalazły się występy naszych uczniów. Najpierw wierszem, piosenką i tańcem uczniowie opowiedzieli nam historię życia i świętości Jana Pawła II. Potem uczniowie klasy czwartej uczcili tańcem święto swoich nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły. Punktem kulminacyjnym uroczystości był występ najmłodszych dzieci z klasy I, które przez wiele dni przygotowywały swoją prezentację, aby uroczyście pasowano ich na uczniów PSP im. Jana Pawła II w Mąkoszycach. Po złożeniu ślubowania każde dziecko zostało uroczyście dotknięte wielkim piórem przez panią dyrektor Krystynę Ślusarek i włączone do braci uczniowskiej, a pan wójt Bogusław Gąsiorowski wręczył dzieciom pierwszy szkolny dokument szkolne legitymacje. Nie obyło się bez atrakcji, każdy mały uczeń otrzymał kuferek niespodzianek, które przydadzą się również w szkole w czasie zajęć.

To był dzień pełen artystycznych wzruszeń i wrażeń. Cieszymy się, że co roku możemy się spotkać z naszymi nauczycielami emerytami, którzy wspólnie z nami świętują ten ważny dla naszej szkolnej społeczności dzień.

 

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

 
Our website is protected by DMC Firewall!