^Powrót na górę

◁ | ▷

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

b_200_200_16777215_00_images_2017-18_kreatywni.jpgKreatywność to proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych pomysłów, koncepcji lub nowych skojarzeń, prowadzący do uzyskania oryginalnych rozwiązań. Zgodnie z tym założeniem 19 czerwca 2018r. został przeprowadzony Brzeski Piknik Kreatywności, w którym wzięła udział siedmioosobowa grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej z Mąkoszyc. Zespół został wybrany przez trenera – panią Emilię Michalską, pod okiem której tworzył przez dwa miesiące projekt sceniczny pt.: ,,Przytul Psiaka i Kociaka”.

         ,,Ciekawi świata” to uczniowie w składzie: Julia Piotrowska, Maciej Łużyński, Maciej Michalski, Julia Krupa, Matylda Orłowska, Natalia Mazur i Karina Gawroniuk. Zespół ten samodzielnie stworzył: 5-minutową inscenizację, w której opowiedział historię znikających zwierząt ze schroniska, model zwierzęcia – jeża, który pomógł w rozwiązywaniu tajemniczej zagadki oraz kostiumy dla całej drużyny. Podczas przygotowań do występu uczniowie z zaangażowaniem wykonywali przedstawione im zadania, byli niezwykle kreatywni i zmotywowani. Efektem pracy było zdobycie pierwszego miejsca w stworzeniu kreatywnego nakrycia głowy. Strzałem w dziesiątkę okazała się czapka zrobiona z kartek gazety, nadmuchanej, gumowej rękawiczki, papierowych torebek śniadaniowych, rurek do soku oraz folii aluminiowej.

         Jednogłośnie ,,Ciekawi świata” stwierdzili, że wzięcie udziału w tym projekcie dało im wiele przyjemności i odkryli w sobie duże pokłady kreatywności.

 

 

Opracowała: Emilia Michalska

 
 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!