• Zebranie z rodzicami

W dniu 09.05 (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zostaną przedstawione oceny proponowane z  poszczególnych przedmiotów oraz omówione sprawy bieżące.

Wznowienie pracy szkoły

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

W dniu 26.04.2019 r. wracamy do planowanego działania szkoły. Zajęcia zostają wznowione, dojazdy będą realizowane,  a stołówka szkolna będzie wydawać obiady.

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

Krystyna Ślusarek

Informacja dla rodziców dotycząca strajku szkolnego

W czwartek tj. 25.04.2019 r. zbiera się Prezydium Zarządu Głównego ZNP, które podejmie ostateczną decyzję dotyczącą strajku szkolnego. W związku z tym w dalszym ciagu nie będą odbywać się w szkole zajęcia dydaktyczne. Wszelkie informacje dotyczace kolejnych dni zostaną podane jutro.

Ze względu na strajk zebranie z rodzicami nie odbędzie się w dniu jutrzejszym, po zakończeniu akcji strajkowej proszę kontaktować się w tej kwestii z nauczycielami.

Informacja dla Rodziców dotycząca strajku w oświacie

Informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 24.04.2019 r. (środa) w szkole w dalszym ciągu obowiązuje strajk.

Informacje dotyczące kolejnych dni zostaną podane jutro.

Świetlice wiejskie podczas strajku

W listopadzie pedagog szkolny przprowadził prelekcję z rodzicmi klas I - VIII na temat tego jak  pomóc swojemu dziecku w sytuacjach stresowych, jak kochać i  wymagać oraz na czym polega rozmowa z dzieckiem  i aktywne słuchanie. Podsumowaniem przeprowadzonych działań było przedstawienie rodzicom ulotki zatytułowanej APEL TWOJEGO DZIECKA

APEL TWOJEGO DZIECKA

1.Nie psuj mnie dając mi wszystko, o co Cięproszę! Niektórymi prośbami jedynie wystawiam Cięna próbę.

2.Nie obawiaj siępostępowaćwobec mnie twardo i zdecydowanie! Daje mi to poczucie bezpieczeństwa.

3.Nie pozwól mi utrwalićzłych nawyków! Ufam, że ty pomożesz mi sięz nimi uporać.

4.Nie postępuj tak, abym czułsięmniejszy niżjestem! To sprawia, że postępujęgłupio żeby udowodnić, że jestem duży.

5.Nie karćmnie w obecności innych! Najbardziej mnie przekonujesz, gdy mówisz do mnie spokojnie i dyskretnie.

6.Nie ochraniaj mnie przed konsekwencjami tego co zrobiłem! Potrzebne mi sąrównieżbolesne doświadczenia.

7.Nie przejmuj sięzbytnio moimi małymi dolegliwościami! Pomyśl jednak czy nie staram sięprzy ich pomocy przyciągnąćtwojej uwagi.

8.Nie gderaj! Będęsiębronił, udając głuchego.

9.Nie dawaj mi pochopnych obietnic! Czujęsiębardzo zawiedziony, gdy ich później nie dotrzymujesz.

10.Nie przeceniaj mnie! To mnie krępuje i niekiedy zmuszony jestem do kłamstwa, aby nie sprawićCi zawodu.

11.Nie zmieniaj swoich zasad postępowania w zależności od układów! Czujęsięwtedy zagubiony i tracęwiaręw Ciebie i w siebie.

12.Nie zbywaj mnie, gdy stawiam Ci pytania! Ja znajdęinformacjęgdzie indziej, ale chciałbym żebyśty był(a) moim przewodnikiem po świecie.

13.Nie mów, że mój strach i moje obawy sągłupie! Dla mnie sąbardzo realne.

14.Nigdy nawet nie sugeruj, że Ty jesteśdoskonały i nieomylny! Przeżywam bowiem zbyt wielki wstrząs gdy widzę, że nie jesteśtaki.

15.Nigdy nie myśl, że usprawiedliwienie sięprzede mnąjest poniżej Twojej godności! Wzbudza ona we mnie prawdziwąserdeczność.

16.Nie zabraniaj mi eksperymentowania i popełniania błędów! Bez tego nie mogęsięrozwijać.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!