^Powrót na górę

◁ | ▷

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

W dniu 8 marca w  naszej szkole  odbyło się spotkanie poetycko – muzyczne przygotowane przez uczniów klas II – VIII. Myślą przewodnią spotkania było hasło: „Od smutku do radości”.

 Prezentowana tematyka utworów opowiadała o pełnej gamie uczuć z którymi zmagają się zarówno dzieci jak i dorośli. Grono miłośników poezji  z uwagą i skupieniem  wysłuchało wierszy m.in. Hanny Januszewskiej „Lwy”, Doroty Rozewe „Złośnik”, Ewy Szelburg – Zarembiny „List do kolegi”, Joanny Kulmowej „Smutki”, Czesława Janczarskiego „Nie mijam”, czy też wiersza Joanny Kulmowej „Radość”. Uzupełnieniem spotkania była oprawa muzyczna w postaci piosenek śpiewanych przez uczennice klasy VI Magdalenę Górawską i Weronikę Kalinowską pt.  „Piosenka o przyjaźni” oraz uczennicę klasy VIII Julię Jandrysiewicz pt. „Wyobraźnia”. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszyscy zamyślimy  się nad uczuciami, które towarzyszą nam w życiu.  Wierzymy w to, że  dzięki poezji  nie będziemy  zbyt łatwo  poddawać się smutkowi, złości ani zwątpieniu. Spróbujmy żyć radośnie, ufnie, kochająco. I pamiętajmy: zawsze jest w pobliżu ktoś, komu można powierzyć swoje zmartwienia i dzięki komu można odzyskać spokój i dobry nastrój.

 

 Dziękujemy  wszystkim za uczestniczenie i pozytywny odbiór naszego przedsięwzięcia – jednocześnie mamy nadzieję, iż wpisze się ono na stałe do kanonu imprez organizowanych przez szkołę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi  i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu piękna i tajemnicy poezji.

 

Our website is protected by DMC Firewall!