^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

 • Zebranie z rodzicami

   W dniu 09.05 (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zostaną przedstawione oceny proponowane z  poszczególnych przedmiotów oraz omówione sprawy bieżące. 

  Wznowienie pracy szkoły

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,

   

  W dniu 26.04.2019 r. wracamy do planowanego działania szkoły. Zajęcia zostają wznowione, dojazdy będą realizowane,  a stołówka szkolna będzie wydawać obiady. 

   

   

   

   

  Z poważaniem

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

  Krystyna Ślusarek

  Informacja dla rodziców dotycząca strajku szkolnego

  W czwartek tj. 25.04.2019 r. zbiera się Prezydium Zarządu Głównego ZNP, które podejmie ostateczną decyzję dotyczącą strajku szkolnego. W związku z tym w dalszym ciagu nie będą odbywać się w szkole zajęcia dydaktyczne. Wszelkie informacje dotyczace kolejnych dni zostaną podane jutro. 

   

  Ze względu na strajk zebranie z rodzicami nie odbędzie się w dniu jutrzejszym, po zakończeniu akcji strajkowej proszę kontaktować się w tej kwestii z nauczycielami. 

  Informacja dla Rodziców dotycząca strajku w oświacie

  Informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 24.04.2019 r. (środa) w szkole w dalszym ciągu obowiązuje strajk. 

   Informacje dotyczące kolejnych dni zostaną podane jutro. 

  Świetlice wiejskie podczas strajku

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

100-lecie_60.jpg„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości”.
                        

                                                 Józef Piłsudski


100-lecie odzyskania przez Polskę  niepodległości to wyjątkowe i piękne święto – święto wszystkich Polaków. 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach, niewoli odzyskała niepodległość. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mąkoszycach odbyła się uroczystość upamiętniającą tę rocznicę.

Niedzielną uroczystość rozpoczęła  msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny przez ks. proboszcza Antoniego Akińczę. W swoim kazaniu  ksiądz proboszcz podkreślił rolę patriotyzmu i człowieczeństwa w życiu Polaków.

We mszy świętej udział wzięły władze Gminy Lubsza: pan wójt, Bogusław Gąsiorowski, sekretarz, pani Karina Ciszewska, sołtys Mąkoszyc, pan Wojciech Jagiełłowicz, dyrektor GOK w Lubszy, pani Alicja Jakimowska, dyrektorzy szkół, przedstawiciele  Pierwszego Brzeskiego  Pułku Saperów imienia Tadeusza Kościuszki w Brzegu, delegacje OSP z Mąkoszyc oraz okolicznych miejscowości, poczty sztandarowe szkół, nauczyciele i uczniowie PSP
w Mąkoszycach, rodzice oraz liczni mieszkańcy parafii”.

Po zakończonej mszy, w ramach programu „Muzyka dla Wszystkich” finansowanego z grantu konkursu „Wspieramy rozwój” przez firmę  „CEDROB”, odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów przybyłych z okolicznych miejscowości i z udziałem uczniów naszej szkoły.
Mszę i koncert uświetniła swoją grą orkiestra „Hanys Band” z Wrocławia.

Następnie  uczestnicy uroczystości udali się na plac szkolny, gdzie  przy dźwiękach orkiestry odśpiewano hymn i wciągnięto flagę Polski na maszt.

Po oficjalnej części obchodów  pani dyrektor Krystyna Ślusarek podziękowała wszystkim uczestnikom i zaprosiła do obejrzenia wystawy okolicznościowej pt. „Polskie drogi ku wolności” przygotowanej przez nauczycieli, Grażynę i Jana Sowów.

Goście mogli również zobaczyć prace związane ze stuleciem odzyskania niepodległości wykonane przez uczniów szkoły w Mąkoszycach pt. „Orzeł Biały” i „Życzenia dla Polski”.

Uroczystość dostarczyła wielu  przeżyć duchowych i była swego rodzaju lekcją historii.

W organizację obchodów włączyli się uczniowie, wszyscy nauczyciele,
Rada Rodziców,  jak również pracownicy administracji i obsługi.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd