^Powrót na górę

◁ | ▷
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  • 8.30 - msza św.

  • 9.30 – inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Program "Dobry Start"

   

  Loading...

   

  Loading...

   

  Rekrutacja do klasy pierwszej 2018

  Rekrutacja do przedszkola 2018

  Rekrutacja do klas I i przedszkola na rok szkolny 2018/19

  W załącznikach zarządzenia Pana Wójta dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/19

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

100-lecie_60.jpg„Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości”.
                        

                                                 Józef Piłsudski


100-lecie odzyskania przez Polskę  niepodległości to wyjątkowe i piękne święto – święto wszystkich Polaków. 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach, niewoli odzyskała niepodległość. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mąkoszycach odbyła się uroczystość upamiętniającą tę rocznicę.

Niedzielną uroczystość rozpoczęła  msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny przez ks. proboszcza Antoniego Akińczę. W swoim kazaniu  ksiądz proboszcz podkreślił rolę patriotyzmu i człowieczeństwa w życiu Polaków.

We mszy świętej udział wzięły władze Gminy Lubsza: pan wójt, Bogusław Gąsiorowski, sekretarz, pani Karina Ciszewska, sołtys Mąkoszyc, pan Wojciech Jagiełłowicz, dyrektor GOK w Lubszy, pani Alicja Jakimowska, dyrektorzy szkół, przedstawiciele  Pierwszego Brzeskiego  Pułku Saperów imienia Tadeusza Kościuszki w Brzegu, delegacje OSP z Mąkoszyc oraz okolicznych miejscowości, poczty sztandarowe szkół, nauczyciele i uczniowie PSP
w Mąkoszycach, rodzice oraz liczni mieszkańcy parafii”.

Po zakończonej mszy, w ramach programu „Muzyka dla Wszystkich” finansowanego z grantu konkursu „Wspieramy rozwój” przez firmę  „CEDROB”, odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów przybyłych z okolicznych miejscowości i z udziałem uczniów naszej szkoły.
Mszę i koncert uświetniła swoją grą orkiestra „Hanys Band” z Wrocławia.

Następnie  uczestnicy uroczystości udali się na plac szkolny, gdzie  przy dźwiękach orkiestry odśpiewano hymn i wciągnięto flagę Polski na maszt.

Po oficjalnej części obchodów  pani dyrektor Krystyna Ślusarek podziękowała wszystkim uczestnikom i zaprosiła do obejrzenia wystawy okolicznościowej pt. „Polskie drogi ku wolności” przygotowanej przez nauczycieli, Grażynę i Jana Sowów.

Goście mogli również zobaczyć prace związane ze stuleciem odzyskania niepodległości wykonane przez uczniów szkoły w Mąkoszycach pt. „Orzeł Biały” i „Życzenia dla Polski”.

Uroczystość dostarczyła wielu  przeżyć duchowych i była swego rodzaju lekcją historii.

W organizację obchodów włączyli się uczniowie, wszyscy nauczyciele,
Rada Rodziców,  jak również pracownicy administracji i obsługi.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!