◁ | ▷

• Rekrutacja do klas I i przedszkola na rok szkolny 2018/19

W załącznikach zarządzenia Pana Wójta dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/19

Zebranie z rodzicami

Dnia 21.09.2017r. (czwartek) o godz. 16 30 odbędzie się spotkanie ogólne dotyczące organizacji roku szkolnego 2017/2018.

Proszę o obecność na spotkaniu.

Dzień muzyki w naszej szkole

Reforma edukacji 2017

Oto najważniejsze informacje dotyczące wchodzącej w życie od września 2017 r. REFORMY EDUKACJI:

Dobra  Szkoła - Reforma Systemu Edukacji - strona Ministerstwa Edukacji o reformie

Ogłoszenie o konkursie

Biblioteka szkolna organizuje konkurs czytania ze zrozumieniem

dla klas II i III. Wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszam.

bibliotekarz szkolny:

Jolanta Bar

Terminy konkursów:

kl. II a – 29. 03. 2017r.

kl. II b – 29.03.2017r.

kl. III – 30.03.2017r.

II Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w Michałowicach

7 grudnia 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Michałowicach odbył się II Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą, którą odprawił ks. Proboszcz Parafii Lubsza - Józef Meler oraz ks. Profesor Mieczysław Kogut – wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Po Mszy świętej nastąpiło przejście do świetlicy, gdzie po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez Panią Dyrektor Alicję Przepiórkę oraz po zaprezentowaniu przez uczniów Szkoły w Michałowicach montażu słowno-muzycznego „Maryja Niepokalanie Poczęta”, rozpoczęła się część festiwalowa.

Czytaj więcej: II Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w Michałowicach

05 stycznia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej odbył się Wojewódzki Konkurs Polonistyczny (etap gminny). Naszą szkołę reprezentowali: Julia Juzak, Jakub Przepiórka i Jakub Sorokowski. Uczniowie klasy VI, Jakub Przepórka i Jakub Sorokowski, osiągnęli bardzo dobre wyniki i obaj zajęli I miejsce. Tylko 1 punkt dzielił chłopców od możliwości udziału w konkursie na etapie wojewódzkim.

I miejsce - Jakub Sorokowski i Jakub Przepiórka

Gratulujemy!

Uczniowie klasy piątej i szóstej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej OLIMPUS 2016 - edycja jesienna. Konukursy i olimpiady stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć, a także stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.   W zmaganiach konkursowych brało udział 1008 uczniów klas piątych z całej Polski. Nasz uczeń PATRYK JAGUCKI zajął 14-te miejsce i otrzymał TYTUŁ LAUERATA. W klasie szóstej, 22 miejsce,wśród 1217 rówieśników z kraju, zajał JAKUB  PRZEPIÓRKA.                                                                                                                                                                                                                                                                                                               GRATULUJEMY SUKCESÓW !

W dniu 11 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Wojewódzkiego   Konkursu Przyrodniczego.  W konkursie brali udział uczniowie najstarszych klas  ze szkół podstawowych w gminie Lubsza. Pani dyrektor Krystyna  Ślusarek  powitała uczniów , ich opiekunów oraz życzyła wszystkim jak najlepszych wyników w czasie konkursowych zmagań.

Uczniowie rozwiązywali test przyrodniczy zawierający treści z zakresu biologii, geografii, fizyki i chemii. Prace uczniów sprawdzała komisja składająca się z nauczycieli przyrody. Nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium!

I miejsce  –  Jakub Sorokowski

II miejsce –  Michał Pawlica

III miejsce – Jakub Przepiórka

Gratulujemy zwycięzcom!

OBCHODY DNIA PATRONA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W LUBSZY

20 października 2016 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubszy zorganizował
IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Wzięły w nim udział trzy szkoły noszące imię naszego wielkiego Rodaka, czyli szkoła w Lubszy – jako gospodarze, Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Michałowicach oraz nasza szkoła – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkoszycach.

Czytaj więcej: Obchody dnia patrona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubszy

Our website is protected by DMC Firewall!