• Zebranie z rodzicami

W dniu 09.05 (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zostaną przedstawione oceny proponowane z  poszczególnych przedmiotów oraz omówione sprawy bieżące.

Wznowienie pracy szkoły

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

W dniu 26.04.2019 r. wracamy do planowanego działania szkoły. Zajęcia zostają wznowione, dojazdy będą realizowane,  a stołówka szkolna będzie wydawać obiady.

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

Krystyna Ślusarek

Informacja dla rodziców dotycząca strajku szkolnego

W czwartek tj. 25.04.2019 r. zbiera się Prezydium Zarządu Głównego ZNP, które podejmie ostateczną decyzję dotyczącą strajku szkolnego. W związku z tym w dalszym ciagu nie będą odbywać się w szkole zajęcia dydaktyczne. Wszelkie informacje dotyczace kolejnych dni zostaną podane jutro.

Ze względu na strajk zebranie z rodzicami nie odbędzie się w dniu jutrzejszym, po zakończeniu akcji strajkowej proszę kontaktować się w tej kwestii z nauczycielami.

Informacja dla Rodziców dotycząca strajku w oświacie

Informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 24.04.2019 r. (środa) w szkole w dalszym ciągu obowiązuje strajk.

Informacje dotyczące kolejnych dni zostaną podane jutro.

Świetlice wiejskie podczas strajku

MALI KUCHARZE

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas I, II, III i IVb wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Oławy, aby wcielić się w rolę kucharza oraz obejrzeć film animowany pt. ,,Jak wytresować smoka 3". W ramach warsztatów kulinarnych, które odbyły się w pizzerii było przygotowanie pizzy. Po krótkiej pogadance skąd pochodzi pizza, jak powstaje i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować, uczniowie zabrali się do pracy.  Każdy z nich dostał małą kulkę ciasta drożdżowego, którą samodzielnie ugniatali i próbowali uformować w kształt koła. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje uśmiechniętych buziek wykonanych z sera, szynki i papryki.  Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Następnie dzieci delektowały się swoimi wypiekami, popijając soki. Zajęcia kulinarne były dla nich fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów. Uczniowie nabyli również nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, a także umiejętności planowania i organizowania swoich działań. Ponadto rozwinęli  swoją kreatywność, samodzielność i  sprawność manualną.

Po warsztatach udaliśmy się autokarem do kina na film animowany pt. ,,Jak wytresować smoka 3". Seansnauczył uczniów szacunku do innych istot żywych i pokazał, że nie tylko człowiek odczuwa ból, wstyd, smutek i radość. Film ten dostarczył im mnóstwo wrażeń oraz wzruszeń. Wszyscy wrócili z wycieczki najedzeni, zadowoleni oraz w dobrych humorach.

Opracowała: mgr Anna Sorokowska