^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

 • Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

  Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu

  Działanie 1.1

  Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach

  pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

   

  Dofinansowanie projektu z UE: 56.700,00zł

  Od 1 kwietnia 2020r. wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

  Gmina Lubsza po złożeniu Wniosku otrzymała grant w wysokości 56.700,00 zł jako dotację z Ministerstwa Cyfryzacji.

  Za otrzymane środki zostało zakupionych 21 notebooków z oprogramowaniem na potrzeby zdalnego nauczania.

  Zakupiony w ramach projektu sprzęt został przekazany do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubszy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Michałowicach.

  Planowanym efektem projektu jest zaspokojenie potrzeb społecznych w zakresie zdalnego nauczania.

  Celem projektu jest stworzenie warunków technicznych dla uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

  Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

   

   
   
   
   
   

  Rekrutacja do przedszkola 2020

  Rekrutacja do klasy pierwszej 2020

  Zmiana rozkładu jazdy autobusów

  Informacja dla rodziców

   

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

  w Mąkoszycach informuje o zmianie kursu

  autobusów od 7 października 2019r.

   
  Szczegóły w załączniku:

  Czas trwania lekcji

  1.  7:40 - 8:25

  2.  8:35 - 9:20

  3.  9:30 - 10:15

  4.  10:25 - 11:10

  5.  11:35 - 12:20

  6. 12:30 - 13:15

  7. 13:25 - 14:10

  8. 14:15 - 15:00

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

Czytaj więcej: Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą13 stycznia 2020 roku w Namysłowie uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Mąkoszycach spotkali się z prezydentem  Andrzejem Dudą. W oczekiwaniu na jego przyjazd, wraz z chórem stworzonym  z  mieszkańców gminy Lubsza, prezentowaliśmy koncert kolęd dla zaproszonych gości i namysłowian.  Towarzyszyła nam orkiestra  Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. A. Kurylewicza w Namysłowie. Chórem i orkiestrą dyrygował nauczyciel  szkoły w Mąkoszycach – Jan Sowa. Po przemówieniu pan prezydent podszedł do nas, osobiście się z nami przywitał, rozmawiał i mogliśmy sobie z nim zrobić zdjęcia.

To niecodzienne spotkanie z głową państwa na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej: Spotkanie z prezydentem Andrzejem DudąCzytaj więcej: Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czytaj więcej: WYJAZD DO TEATRUW dniu 23 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Domu Kultury w Namysłowie, na przedstawienie teatralne pt. „Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne na wesoło”. Dzieci miały okazję poznać opowieści biblijne przedstawione w radosny sposób. Było dużo śmiechu, ale tez refleksji nad zachowaniem ludzi w różnych sytuacjach życiowych.

    Niektórzy z naszych uczniów zostali zaproszeni na scenę, do wzięcia udziału w przedstawieniu. Mogli przez chwilę „stać się” aktorami. To był bardzo wesoły i udany wyjazd! 

Czytaj więcej: WYJAZD DO TEATRUCzytaj więcej: WYJAZD DO TEATRU

Czytaj więcej: Wszyscy dla FraniaPod takim hasłem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w styczniu rozpoczęli akcję charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy dla małego Frania Marcinkowskiego. Wszyscy otworzyli swoje wielkie serca i portfele, udało nam się zebrać niemałą kwotę, choć to mała kropla przy tak wielkiej sumie potrzebnej na leczenie. A było to tak׃

Czytaj więcej: Wszyscy dla Frania

        Czytaj więcej: Jasełka w naszej szkole Tradycją naszej szkoły jest przygotowanie przez uczniów i nauczycieli przedstawienia jasełkowego. W tym roku zdecydowaliśmy, że jasełka będą inne niż zwykle, bo śpiewane w formie musicalu.

         Swoje przygotowania rozpoczęliśmy od nauki na pamięć tekstów pastorałek, a było ich niemało, bo dziewięć. Teksty wybraliśmy ze starych śpiewników – kantyczek staropolskich, niektóre uczyliśmy się po łacinie. Następnie były melodie i ruch na scenie. Wybraliśmy również uczniów, którzy śpiewali partie solowe przedstawienia.

Czytaj więcej: Jasełka  w naszej szkole

DMC Firewall is a Joomla Security extension!