^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

Klasa Vb - język niemiecki

Data: 22.05.2020

Podręcznik str. 37 - 38

 

Temat: Rozmowa telefoniczna

 

Na lekcji przeanalizowaliśmy rozmowę telefoniczną, w której warto zwrócić uwagę na kilka wyrażeń:

Hier Martin. - Z tej strony Martin/Tu Martin

Was gibt's denn da? - Co leci/co grają (w kinie)? 

Wann treffen wir uns? - Kiedy się spotykamy?

Dann bis später. - To do później.

 

Zwróciliśmy również uwagę, na fakt, że gdy ktoś nas pyta "O której godzinie...?" w naszej odpowiedzi przed godziną powinno pojawić się słowo "um" - "o", podając natomiast dzień, należy użyć słowa "am"

 

Zadanie: Proszę o wykonanie zadania B3 ze strony 48 w zeszycie ćwiczeń. Odpowiedzi proszę przesłać na mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!