^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

  • Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

    Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu

    Działanie 1.1

    Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach

    pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

     

    Dofinansowanie projektu z UE: 56.700,00zł

    Od 1 kwietnia 2020r. wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

    Gmina Lubsza po złożeniu Wniosku otrzymała grant w wysokości 56.700,00 zł jako dotację z Ministerstwa Cyfryzacji.

    Za otrzymane środki zostało zakupionych 21 notebooków z oprogramowaniem na potrzeby zdalnego nauczania.

    Zakupiony w ramach projektu sprzęt został przekazany do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubszy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Michałowicach.

    Planowanym efektem projektu jest zaspokojenie potrzeb społecznych w zakresie zdalnego nauczania.

    Celem projektu jest stworzenie warunków technicznych dla uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

    Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

     

     
     
     
     
     

    Rekrutacja do przedszkola 2020

    Rekrutacja do klasy pierwszej 2020

    Zmiana rozkładu jazdy autobusów

    Informacja dla rodziców

     

    Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

    w Mąkoszycach informuje o zmianie kursu

    autobusów od 7 października 2019r.

     
    Szczegóły w załączniku:

    Czas trwania lekcji

    1.  7:40 - 8:25

    2.  8:35 - 9:20

    3.  9:30 - 10:15

    4.  10:25 - 11:10

    5.  11:35 - 12:20

    6. 12:30 - 13:15

    7. 13:25 - 14:10

    8. 14:15 - 15:00

O

g

ł

o

s

z

e

n

i

a

W  roku szkolnym  2016/2017 w naszej szkole dwa razy w tygodniu realizowany był program zajęć rekreacyjno – sportowych pod nazwą SKS dla  klas IV-VI. Na zajęcia uczęszczało 20 uczniów  (8 dziewcząt oraz 12 chłopców). Dodatkowo raz w tygodniu w zajęciach brały udział  inne chętne osoby.
Zajęcia miały charakter rekreacyjno- sportowy i obejmowały gry sportowe,  takie jak : piłka ręczna, piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, lekkoatletyka oraz gry i zabawy ruchowe. Na zajęciach kształtowana również była prawidłowa postawa zdrowotna, higiena osobista oraz szlachetna sportowa rywalizacja.


W roku szkolnym  2016/2017 uczniowie naszej szkoły brali udział
w 28 zawodach sportowych na różnym szczeblu rozgrywek.

 

Zawody powiatowe i wojewódzkie:

1.     Wojewódzkie biegi przełajowe w Lasocicach (pow. Nyski).

2.     Wojewódzkie zawody w lekkoatletyce szkół wiejskich w Opolu.

3.     Finał wojewódzki  chłopców „Opolskie Orliki”  w Opolu.

4.     Finał wojewódzki mini piłki ręcznej chłopców w Kolonowskiem.

5.     Półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców w Świerczowie.

6.     Półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt w Świerczowie.

7.     Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców w  Brzegu.

8.     Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej dziewcząt w  Łosiowie.

9.     Mistrzostwa powiatu w zabawach chłopców „Mały Olimpijczyk” –Brzeg,

10.   Eliminacje powiatowe „ Z podwórka na stadion – puchar Tymbarku” – chłopcy klasy III.

11.   Memoriał Anny Lityńskiej w Brzegu – etap powiatowy.

12.   Wiosenny Cross w Kup.

Zawody gminne:

1.  Mini piłka ręczna dziewcząt kl. VI w Mąkoszycach.

2. Mini piłka ręczna chłopców kl. VI w Mąkoszycach,

3. Halowa piłka nożna dziewcząt klas VI w Mąkoszycach.

4. Halowa piłka nożna chłopców klas VI w Mąkoszycach.

5. Piłka nożna chłopców klas VI w Kościerzycach.

6. „Dwa ognie” dziewcząt klas IV w Czepielowicach.

7. „Dwa ognie”   chłopców klas IV w Czepielowicach.

8.  „Mały olimpijczyk” chłopców klas IV w Lubszy.

9. Piłka siatkowa chłopców klas VI w Mąkoszycach.

10. Piłka siatkowa dziewcząt klas VI w Mąkoszycach.

11. Mini piłka nożna chłopców na „Orlikach”.

     12. Cykl trzech turniejów o mistrzostwo Gminny Lubsza w piłce nożnej    chłopców klas III  - Czepielowice, Lubsza, Mąkoszyce.

     13. Spartakiada klas I-III w Dobrzyniu.

     14. Festiwal Kultury i Sportu w Kościerzycach.

Najlepsze miejsca zajęliśmy w :

Etap gminny:

I miejsce-    - mini piłka ręczna dziewcząt

                  -  mini piłka ręczna chłopców

       - „ Mały Olimpijczyk” – dziewczęta

       - Spartakiada klas I-III

       - Tenis stołowy – Marlena Kozłowska

II miejsca – „Dwa ognie”  chłopców

                   - siatkówka chłopców,

                   - mini piłka nożna na „Orlikach” - dziewcząt,

                   - halowa piłka nożna dziewcząt,

III miejsca – halowa piłka nożna chłopców,

                   - „ Mały Olimpijczyk” -

        - „Dwa ognie” dziewcząt
        - mini piłka nożna na „Orlikach” -chłopców

        - tenis stołowy – Magdalena Szrom, Marek Prokopowicz

Etap powiatowy:

II miejsce – biegi przełajowe – Michał Pawlica,

IV miejsce – mini piłka ręczna chłopców

Półfinały wojewódzkie:

I miejsce – mini piłka ręczna chłopców,

           II miejsce – mini piłka ręczna dziewcząt

Finały wojewódzkie :

 III miejsce – „Opolskie Orliki” -  chłopcy: Michał Pawlica, Jakub Sorokowski, Paweł Kutarba, Mateusz Bojczuk, Hubert Bernacki, Patryk Witwicki, Bartosz Wesoły, Kajetan Bednarz, Natan Gruszkiewicz, Wojciech Felusiak.

IV miejsce  - mini piłka ręczna chłopców

VI miejsce– rzut piłeczką palantową – Michał Pawlica

XI miejsce– bieg na 300m – Jakub Sorokowski

                                                                                        Opiekun: Jan Bar

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!