b_200_200_16777215_00_images_IMG_20191021_144406-1.jpg„Mydło lubi zabawę, w chowanego pod wodą, każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą.” Chyba większość polskich dzieci zna tę piosenkę Fasolek. Ale nie tylko najmłodsi powinni wziąć sobie do serca jej słowa.By zwrócić uwagę na problem brudnych rąk, UNICEF zainicjował w 2008 roku obchody Światowego Dnia Mycia Rok (ang. Global Handwashing Day – GHD), jako akcję edukacyjną na ten temat. Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Mycia Rąk jest stwierdzenie: „MOC JEST W TWOICH RĘKACH”.

Mycie rąk to dla wielu z nas bardzo prozaiczna czynność. Na naszej skórze żyją różne drobnoustroje, które zostawiamy na wszystkich przedmiotach przez nas dotykanych. Zostawiają je także inne osoby. W ten sposób wciąż je przenosimy. Dotykając jedzenia, które jemy, dostają się one do organizmu. Mycie rąk mydłem pozwala nam pozbyć się większości z bakterii i drobnoustrojów. Ręce myjemy po wyjściu z toalety, przed jedzeniem, po jeździe autobusem, czy po spacerze. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. W celu przypomnienia o tej ważnej codziennej czynności uczniowie wzięli udział w lekcjach, na których dowiedzieli się  jakie mogą być skutki braku higieny, jak prawidłowo powinniśmy myć ręce oraz przypomnieliśmy sobie w jakich  sytuacjach szczególnie należy pamiętać o higienie dłoni.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!