b_200_200_16777215_00_images_2019-20_pasowanie_SAVE_20191018_140846.jpg

18 października w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA uczniów klasy pierwszej.  Był to wyjątkowy dzień . Przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszoklasistów. Następnie dzieci  dostąpiły zaszczytu ślubowania.

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą.
Swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ”

Po ślubowaniu Pani Dyrektor Krystyna Ślusarek w obecności  pana Wójta Bogusława Gąsiorowskiego dokonała aktu pasowania każdego ucznia.  Uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów- od rodziców  rożki ze słodyczami,  pamiątkowe dyplomy , upominki od starszych kolegów i młodszych kolegów. Pamiątkowe zdjęcia podsumowały to ważne wydarzenie. Następnie  uczniowie klas I-III  udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. Ten radosny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pasowanie klasy pierwszej  Pasowanie klasy pierwszej  Pasowanie klasy pierwszej

Our website is protected by DMC Firewall!