• Rekrutacja do przedszkola 2020

Rozkład jazdy autobusów

{nomultithumb}

UWAGA!!!

Zgodnie z zarządzeniem premiera RP Mateusza Morawieckiego o zamknięciu szkół i przedszkoli informujemy, że od poniedziałku 16 marca 2020r.             przez dwa tygodnie szkoła i przedszkole będą zamknięte. W czwartek i piątek, tj. 12.03-13.03, szkoła    i przedszkole zapewnia zajęcia opiekuńcze dzieciom, których oboje rodzice pracują zawodowo i nie mogą zapewnić im opieki.  O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej szkoły.

Informacja dla rodziców o zasiłku opiekuńczym

Na mocy ustawy o koronawirusie w przypadku zamknięcia żłobka,  klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19 ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki  nad dzieckiem przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przyznawany jest w trybie i na zasadach określonych w ustawie                  o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Wynosi on 80 proc. podstawy wymiaru. Przedsiębiorcom             i ubezpieczonym u małego płatnika (do 20 osób zgłaszanych) wypłaca go ZUS,a ubezpieczonym            u większego płatnika – ten właśnie płatnik. Zasiłku nie wlicza się do limitów zasiłkowych.

Dzieci powinny zostać w domach pod opieką rodzica. Rodzice dzieci do lat ośmiu mogą otrzymać zasiłek opiekuńczy. Minister podkreśliła, że dodatkowy zasiłek 14-dniowy dla zdrowych dzieci powyżej ósmego roku życia nie przysługuje.Do zasiłku zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy. Wzór oświadczenia jest dostępny na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają dzieciom uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!