Klasa III

Ed.polonistyczna

1. Przeczytaj uważnie tekst informacyjny w podręczniku na s.27

i pooglądaj filmik pt. „Jakim przywódcą jest mózg?”

Zastanów się i napisz w zeszycie odpowiedź na pytanie׃ Czym zajmuje się mózg?  Twoja wypowiedź może zawierać 2-3 zdania.

2. A teraz pomyśl – co lubi nasz mózg? Pomoże ci karta pracy załączona do lekcji.

3. Wykonaj ćw. 1,s 40

Ed. matematyczna

1. Wykonaj zadanie 1 i 2 z podręcznika na s.27. Zapisz je w zeszycie do matematyki. W zadaniu 2 zastanów się jak obliczyć niewiadome liczby – zapisz obliczenie.

2. Teraz przeczytaj uwagę zapamiętaj, przyjrzyj się dokładnie działaniom. Możesz obejrzeć filmik׃ https://www.youtube.com/watch?v=9v5mlHyDv4I

Obliczając sposobem pisemnym różnicę liczb, podpisujemy jedności pod jednościami, dziesiątki pod dziesiątkami, setki pod setkami. W rachunku pisemnym odejmowanie

i dodawanie rozpoczynamy zawsze od rzędu jedności.

3. Wykonaj w zeszycie zad.3, s. 27 (Pamiętaj o dokładnym podpisywaniu liczb w kratkach)

Zadanie dla chętnych

Ćw.2, s.24 w ćwiczeniach matematyczno-przyrodniczych

27.03.

Ed. polonistyczna

Dzisiaj sprawdź, jak pracuje Twój mózg.

Zadanie dla chętnych

Pracuj według podanej instrukcji׃

1. Wyszukaj na stronach internetowych lub w papierowym programie telewizyjnym informacje o programach 3 stacji telewizyjnych. Jeżeli nie umiesz sobie poradzić, poproś o pomoc kogoś starszego.

2. Napisz w zeszycie, jakie programy można w nich obejrzeć

o godzinie 19.00.

3. Wyszukaj i napisz tytuły trzech programów dla dzieci.

Zadania dla wszystkich uczniów.

1. W ćwiczeniu 1 na s. 42 przeczytaj po cichu informacje

i pooglądaj zamieszczone obok nich wykresy i ilustracje. Następnie dopasuj do nich właściwe  teksty.

Drugą część polecenia׃ Do którego stwierdzenia nie ma ilustracji? – wykonaj w zeszycie.

2. Zastanów się, ile czasu spędzasz na oglądaniu telewizji i co oglądasz. Może zamiast oglądać telewizję, można …

Wykonaj ćw.2,s.42 w ćwiczeniach polonistyczno – społecznych.

Ed. matematyczna

Matematycy, na start!

Wykonaj ćw. 1, 2 i 3 s. 25 w ćwiczeniach matematyczno-przyrodniczych.

Download this file (Co lubi mózg -karta pracy.pdf)Co lubi mózg -karta pracy.pdf[ ]89 kB