^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

STATYSTYKA CZYTELNICTWA

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

W MĄKOSZYCACH

W I SEMESTRZE 2019/2020 ROKU

 

 

KLASA

LICZBA

UCZNIÓW

LICZBA

CZYTELNIKÓW

LICZBA

WYPOŻYCZEŃ

ŚREDNIA NA

UCZNIA

I

18

17

144

8

II

15

15

76

5

III

12

7

38

3,1

IV

8

8

32

4

V,,a”

19

19

68

3,6

V,,b”

17

17

53

3,1

VI

19

19

61

3,2

VII

19

17

64

3,3

VIII

17

17

46

2,7

 

Czytaj więcej: STATYSTYKA CZYTELNICTWA W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Czytaj więcej: ,,Wieczorek z literaturą     Grudzień obfitował w wiele akcji dotyczących rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci naszej szkoły  i zachęcania młodych do wspólnego czytania. Dnia 13 grudnia 2019r. zostało zorganizowane nocowanie w szkole przez wychowawczynię klasy V,,a" p. Martę Preis i jej podopiecznych. Wspólnie spędzony czas miał zintergować grupę i tak też się stało.

Czytaj więcej: ,,Wieczorek z literaturą" z klasą V ,,a"

Czytaj więcej: PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA   

Boże Narodzenie to czas, w którym każdy z nas czuje się wyjątkowo. To okres, który zaskakuje niezapomnianymi przeżyciami w gronie rodziny i znajomych. W całej Polsce, niezależnie od regionu, znajdują się szkoły, gdzie przygotowania do tych radosnych świąt trwają w najlepsze. Podobnie jest także w naszej szkole.

Czytaj więcej: PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

Czytaj więcej: Mikołajkowy wyjazd do Wrocławia z klasą V ,,b W tym roku klasa V,,b" miała niesamowite mikołajki. Ten wyjątkowy dzień uczniowie rozpoczęli od wyjazdu do Brzegu, skąd pociągiem wyruszyli razem z opiekunkami - wychowawczynią p. Anną Sorokowską, bibliotekarką - Emilią Michalską oraz p. Agnieszką Piotrowską (rodzicem) do Wrocławia.

Czytaj więcej: Mikołajkowy wyjazd do Wrocławia z klasą V ,,b" 

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna pt.:,,Chłopska Szkoła Biznesu   Czym jest Chłopska Szkoła Biznesu (CSB)?
        Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra ekonomiczna, w którą mogli zagrać uczniowie klasy VI w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna pt.:,,Chłopska Szkoła Biznesu" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd