^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

Czytaj więcej: FIRST DAY OF AUTUMNPod koniec września na naszej tablicy pojawiło się słownictwo typowo związane z jesienią. Uczniowie przez cały miesiąc mieli szansę zapoznać się ze słówkami, których na co dzień nie używają, a które w przyszłości mogą im się przydać.

Czytaj więcej: ZACZYNAMY ROK SZKOLNY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIMW tym roku jedna z tablic na korytarzu szkolnym zamieni się w tzw. „English corner”. Na bieżąco pojawiać się tam będą informacje w języku angielskim dotyczące różnych wydarzeń, świąt, ciekawostek itp.

Wrzesień rozpoczęliśmy wspomnieniami z wakacji. Na tablicy pojawiły się przymiotniki opisujące nasze wrażenia, oraz pocztówki, zarówno te oryginalne prezentujące widoki z Anglii czy USA, jak i te stworzone przez uczniów klasy

V „b”

Czytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychJuż po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Jezyków Obcych. W środę 27.09.2017 r. uczniowie klasy V, VI oraz VII zaprezentowali nam przedstawienie pod tytułem "Czy warto uczyć się języków obcych?". Uczniowie odegrali historię dwóch uczniów z Polski wyjeżdżających na wakacje. Jeden z nich zna wiele języków, niestety ten drugi nigdy nie miał ochoty uczyć się słówek, gramatyki i wymowy. Podróżując po państwach europejskich i spotykając nowych przyjaciół muszą się jakoś porozumiewać, wszystko idzie książkowo, do momentu kiedy jeden z uczniów się gubi i sam musi sobie poradzić w zupełnie obcym mu kraju. 

Uczniowie poświęcili sporo czasu na przygotowania, ponieważ wielu z nich musiało nauczyć się roli w języku obcym, nie tylko znanym im już języku angielskim, ale również w nowo wprowadzonym do naszego planu języku niemieckim, a także języku, włoskim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Zabawne przedstawienie w każdym wzbudziło podobne przemyślenia, w dzisiejszych czasach bez znajomości języków obcych lepiej siedzieć w domu :P

 

 

 

 

Czytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

 

Święto Dziękczynienia to typowo Amerykańskie Święto, które w dniach 21.11. - 25.11. zagościło w naszej szkole. Na korytarzach pojawiły się tabliczki informujące uczniów o symbolach tego święta, a dla najambitniejszych dostępna była krzyżówka, którą rozwiązać można było tylko po uważnym przeczytaniu wskazówek.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie czytali teksty opisujące obchody tego święta oraz oglądali film wyjaśniający genezę Święta Dziękczynienia. Zdobyta wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości.

Czytaj więcej: Święto Dziękczynienia w naszej szkole

Halloween nie należy do polskich tradycji, mimo że znajdą się i tacy którzy przebiorą się za różne strachy i będą zbierać cukierki. To angielskie święto budzi wiele kontrowersji, zarówno wśród dorosłych jak i wsród dzieci, dlatego też w naszej szkole postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i wytłumaczyć czym tak naprwdę jest Halloween.

W dniach 24.10 - 30.10 na lekcjach angielskiego dzieci czytały teksty i oglądały krótkie filmy o Halloween. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, że Halloween powstało wieki temu, a swoje korzenie ma w chrześcijaństwie, z biegiem czasu jednak straciło ono jakiekolwiek znaczenie i obchodzone jest tylko ze względu na dzieci. W dzisiejszych czasach jest to zabawa, którą możnaby przyrównać do naszych polkich "Andrzejek".

Świadomość tego, jak wygląda kultura Anglii czy Ameryki to jedno; drugą korzyścią płynącą z Halloween w naszej szkole była nauka słownictwa. Można powiedzieć, że jest pewna grupa słówek, które kojarzone są z obchodami Halloween, tak naprawdę jest to słownictwo, którego używa każdy przeciętny człowiek w wielu zwykłych rozmowach. Za pomocą śmiesznych obrazków umieszczonych na szkolnych drzwiach, uczniowie mieli okazję przyswoić sobie podstawowe słownictwo.Czytaj więcej: Halloween - nauka słownictwa w kontekście tradycji krajów anglojęzycznych Czytaj więcej: Halloween - nauka słownictwa w kontekście tradycji krajów anglojęzycznych Czytaj więcej: Halloween - nauka słownictwa w kontekście tradycji krajów anglojęzycznych

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd