^Powrót na górę

1 | 2 | 3 | 4 | 5

Czytaj więcej: ZACZYNAMY ROK SZKOLNY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIMW tym roku jedna z tablic na korytarzu szkolnym zamieni się w tzw. „English corner”. Na bieżąco pojawiać się tam będą informacje w języku angielskim dotyczące różnych wydarzeń, świąt, ciekawostek itp.

Wrzesień rozpoczęliśmy wspomnieniami z wakacji. Na tablicy pojawiły się przymiotniki opisujące nasze wrażenia, oraz pocztówki, zarówno te oryginalne prezentujące widoki z Anglii czy USA, jak i te stworzone przez uczniów klasy

V „b”

Czytaj więcej: FIRST DAY OF AUTUMNPod koniec września na naszej tablicy pojawiło się słownictwo typowo związane z jesienią. Uczniowie przez cały miesiąc mieli szansę zapoznać się ze słówkami, których na co dzień nie używają, a które w przyszłości mogą im się przydać.

Czytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychJuż po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Jezyków Obcych. W środę 27.09.2017 r. uczniowie klasy V, VI oraz VII zaprezentowali nam przedstawienie pod tytułem "Czy warto uczyć się języków obcych?". Uczniowie odegrali historię dwóch uczniów z Polski wyjeżdżających na wakacje. Jeden z nich zna wiele języków, niestety ten drugi nigdy nie miał ochoty uczyć się słówek, gramatyki i wymowy. Podróżując po państwach europejskich i spotykając nowych przyjaciół muszą się jakoś porozumiewać, wszystko idzie książkowo, do momentu kiedy jeden z uczniów się gubi i sam musi sobie poradzić w zupełnie obcym mu kraju. 

Uczniowie poświęcili sporo czasu na przygotowania, ponieważ wielu z nich musiało nauczyć się roli w języku obcym, nie tylko znanym im już języku angielskim, ale również w nowo wprowadzonym do naszego planu języku niemieckim, a także języku, włoskim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Zabawne przedstawienie w każdym wzbudziło podobne przemyślenia, w dzisiejszych czasach bez znajomości języków obcych lepiej siedzieć w domu :P

 

 

 

 

Czytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków ObcychCzytaj więcej: Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

 

             Wszyscy znamy uroczystości szkolne takie jak: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona Szkoły czy też Dzień Dziecka. W naszej szkole już drugi rok z rzędu obchodzony jest Dzień Języków Obcych. Przygotowania uroczystości rozpoczęły się już w pierwszym tygodniu września. Nauczycielka języka angielskiego przygotowała scenariusz przedstawienia oraz konspekty zajęć prowadzonych  podczas obchodów tego niezwykłego święta. Realizacją przedstawienia zajęła się klasa VI, zadanie to nie należało do najprostszych, ponieważ scenariusz zakladał dialogi nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim, niemieckim i włoskim. Uczniowie wspaniale sobie z tym zadaniem poradzili.

              Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września, w naszej szkole postanowiliśmy wydłużyć ten dzień, dzięki czemu przez cały tydzień mogliśmy łączyć naukę z zabawą co stanowiło niezwykłą motywację do działania, zarówno dla nauczyciela języka angielskiego, jak i dla uczniów.W ciągu tego tygodnia każda klasa zrealizowała osobny projekt dotyczący języków obcych.

              W klasach I - III były to zajęcia warsztatowe na temat dźwięków wydawanych przez zwierzęta, było to nie lada wyzwanie dla nauczyciela i uczniów, ponieważ zajęcia te obejmowały nie tylko język angielski, lecz wszystkie języki europejskie. Klasy IV - VI zmierzyły się z projektami na temat nauki języka angielskiego,ważnych miejsc w Wielkiej Brytanii oraz tradycji angielskich. Przez cały tydzień szkolne korytarze dostarczały nam wielu ciekawostek o językach obcych. Na ścianach i drzwiach widniały bowiem informacje o idiomach, łamańcach językowych, palindromach oraz najdłuższych słowach świata,  ponadto przeczytać można było też o wielojęzyczności, rodzinach językowych oraz wielu innych nowinkach językowych. Motywacją do przeczytania wszystkich tych informacji były Quizy, które uczniowie chętnie rozwiązywali.

                 Finał obchodów Dnia Języków Obcych odbył się w piątek 30. września kiedy to klasa VI zaprezentowała się w spektaklu pod tytułem "Zwiedzamy Europę autostopem, czyli europejskie degustacje." Przedstawienie to przeniosło nas na chwilę do Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec, gdzie mieliśmy okazję poznać tradycyjne dania tych krajów, a także usłyszeć co nieco o słynnych budynkach takich jak Big Ben, czy Brama Brandenburska. Dzień zakończyliśmy tanecznie, poznając narodowe tańce niektórych krajów.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia Języków Obcych na stałe zagoszczą w progach naszej szkoły.

 

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych - zabawa i nauka

 

Święto Dziękczynienia to typowo Amerykańskie Święto, które w dniach 21.11. - 25.11. zagościło w naszej szkole. Na korytarzach pojawiły się tabliczki informujące uczniów o symbolach tego święta, a dla najambitniejszych dostępna była krzyżówka, którą rozwiązać można było tylko po uważnym przeczytaniu wskazówek.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie czytali teksty opisujące obchody tego święta oraz oglądali film wyjaśniający genezę Święta Dziękczynienia. Zdobyta wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości.

Czytaj więcej: Święto Dziękczynienia w naszej szkole

Our website is protected by DMC Firewall!